Įveik skaitymo iššūkį su „Antanukas.lt“: elektroninių knygų rekomendacijos

Skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“ įsibėgėjo, tačiau knygos po ranka nėra? Pabodo laukti norimos knygos bibliotekos eilėje? Su elektroninių knygų platforma „Antanukas.lt“ į skaitymo nuotykį leistis galima bet kur ir bet kada – keliaujant, deginantis paplūdimyje ar tiesiog prisėdus išgerti kavos mieste. Su „Antanukas.lt“ programėle elektronines knygas galima pasiekti nenaudojant interneto ryšio, todėl jos lydės net ir ekstremaliausiuose vasaros nuotykiuose.

Šiuo metu elektroninių knygų prenumeratos platformoje jau daugiau nei 2 000 knygų. Kad nepaklystumėte tokioje gausoje, „Antanukas.lt“ kolektyvas su skaitytojais dalinasi pasiūlymais kiekvienai iš skaitymo iššūkio užduočių.

1. Perskaityk knygą, kurios pavadinime minimas vietovardis

Norintiems literatūriškai pažinti savo šalį ir jos kultūrą, siūlome čiupti „Vilniaus pokerį“ – Ričardo Gavelio romaną, leisiantį iš naujo pamatyti sovietinį Vilniaus miestą, jame gyvenusius žmones bei tikrąjį epochos veidą, kuris ilgus metus slėpėsi už fasadų. 

Antrojo pasaulinio karo sukrėstų likimų istorijas skaitykite vienoje populiariausių platformos knygų „Aušvico tatuiruotojas“. Jos autorė Heather Morris atskleidžia tikrą, bet neįtikėtiną meilės ir išlikimo istoriją, nutikusią Aušvico koncentracijos stovykloje. Jei šią knygą jau skaitėte, siūlome dar vieną šią temą nagrinėjantį romaną – Mario Escobaro „Aušvico lopšinę“, kuriame rasite skaudžią istoriją apie neįtikėtiną pasiaukojimą, ištvermę ir drąsą.

XIX a. istorijos vingiais leiskitės su vokiečių rašytojo Dirko Husemano „Paryžiaus romanų fabriku“ – pasakojimu, kuris trins ribas tarp fantazijos ir tikrovės. Kartu su knygos veikėju „Trijų muškietininkų“ autoriumi Aleksandru Diuma patirkite nuotykių medžiodami magiškus Egipto amuletus.

O jei norite geriau pažinti patį Egiptą, tiksliau, vieną iš jo knygynų, skaitykite Nadios Wassef „Kairo knygyną“ – nuoširdų pasakojimą apie pirmojo šiuolaikinio knygyno įkūrimą Kaire, apie moteris verslininkes, apie patirtus sunkumus ir sėkmės istorijas.

2. Perskaityk knygą, kuri buvo ekranizuota

Sally Rooney vardas turėtų būti gerai pažįstamas mėgstantiems kokybiškas ir įtraukiančias knygas – pagal jos parašytus „Normalius žmones“ sukurtas populiarus serialas, jau pamėgtas ir Lietuvos žiūrovų. „Antanukas.lt“ kviečia skaityti jos pirmąją knygą „Pokalbiai su draugais“, kuri vasarai tiks savo subtiliu humoru ir provokuojamu stiliumi.

Akylesni „Kino pavasario“ žiūrovai dar prisimena abejingų nepalikusį filmą „Aštuoni kalnai“ pagal Paolo Cognetti knygą tokiu pačiu pavadinimu. Istoriją apie gyvenimo prasmę, visą gyvenimą trunkančią draugystę ir nenugalimą kalnų trauką taip pat skaitykite „Antanukas.lt“.

Kartu su „Antanukas.lt“ atraskite stebuklingą magijos pasaulį – ir suaugusiųjų, ir paauglių mielai skaitoma Ransomo Riggso knyga „Ypatingų vaikų namai“ nukels į ne prastesnį nei Hario Poterio pasaulį. Pagal šią knygą taip pat pastatytas ypatingo braižo kūrėjo Timo Burtono režisuotas filmas.

Fantastikos mėgėjai gali leistis į literatūrinį Andrzejaus Sapkowskio pasaulį – šio žanro mylėtojai veikiausiai jau matė „Netflix“ platformoje rodomą serialą, sukurtą pagal šio autoriaus knygų seriją „Raganius“. Skaitymo iššūkis – puiki proga susipažinti ir su literatūros kūriniu, tapusiu vienu iš populiariausių fantastikos kūrinių. „Antanukas.lt“ rasite šios serijos knygas nuo pirmosios, pavadintos „Paskutinis noras“.

3. Perskaityk fantastinę knygą

Andrzejaus Sapkowskio knygos – puikus pasirinkimas ne vienoje „Vasara su knyga“ iššūkio užduotyje. Pažintį su legendiniu rašytoju galite tęsti skaitydami vieną naujausių jo knygų „Audrų sezonas“. Net jei gerai pažįstate „Raganiaus“ pasaulį, ji praplės jo ribas, nes, kaip sako autorius, „pasakojimas tęsiasi, istorija niekada nesibaigia“.

Magišką istoriją siūlo ir Susannos Clarke „Piranezis“ – knygos veiksmas vyksta į sapną panašioje alternatyvioje tikrovėje, kurioje randami pėdsakai veda į pasaulį, egzistuojantį anapus to, kurį knygos herojai visada pažinojo.

Norintiems fantastinės knygos puslapiuose gvildenti filosofines temas siūlome Olgos Ravn „Darbuotojus“. Romane kritikuojant darbo valdomą gyvenimą ir produktyvumo logiką, narstoma, ką emociškai ar ontologiškai reiškia būti žmogumi.

Be rekomendacijos neliks ir siaubo literatūros mėgėjai – „Antanukas.lt“ rasite šio žanro klasiko Stepheno Kingo knygų. Tarp jų – siaubo istorijų rinkinys „Jei bus kraujo“, į kurį sudėti net keturi pasakojimai, panardinsiantys skaitytoją į meistro fantazijose subrandintą baimės ir įtampos atmosferą.

4. Perskaityk negrožinę knygą

Atostogos – puikus metas stiprinti savo darbinius įgūdžius ir savybes. Profesinius išbandymus mėgstantiems skaitytojams siūlome dviejų lyderystės praktikų Alisos Miniotaitės ir Igno Staškevičiaus parašytą knygą „Lyderystė“. Joje kartu su skaitytoju autoriai svarsto, kaip tapti lyderiu ir parodyti aplinkiniams kelią eiti pirmyn.

Žurnalisto Jameso Nestoro bestseleris „Kvėpavimas“ – unikali ir įvertinta knyga, nagrinėjanti, kodėl nebemokame naudotis įgimtu fundamentaliu gebėjimu kvėpuoti ir kaip tai pakeisti savo pačių labui. Perskaitę šią knygą, tikėtina, niekada nebekvėpuosite taip, kaip anksčiau.

Norintiems pagilinti žinias ir istorijos vingių suvokimą siūlome Roberto Petrausko seriją „Antrasis pasaulinis karas Europoje“. Knygose „Trečiojo Reicho triumfas“, „Lemtingi sprendimai“ bei „Barbarosa“ ne tik detaliai aptariami Antrojo pasaulinio karo metai, bet ir jų reikšmė platesniame istoriniame kontekste.

Pavargusiems nuo „bullshit“ (ang. šūdmala) kultūros Prinstono universiteto profesorius, filosofas Harry Frankfurtas pristato knygą „Apie šūdmalą“, kurioje aprašomas pirminis bandymas apibūdinti šūdmalą ir atpažinti šūdmalius.

5. Perskaityk knygą apie laisvę

Šiandien laisvės tema pirmiausia siejama su įvykiais Ukrainoje. Laukdami pergalės, kviečiame skaityti „Donbaso“ bataliono kario savanorio dienoraštį „Mirties šokis“. Knygos autorius Ihoris Michailyšynas be jokios karinės patirties tapo vienu pirmųjų savanorių 2014-aisiais, Ukrainai priešinantis Rusijai, o jo užfiksuoti išgyvenimai atspindi ir tai, kas karių galvose karo lauke vyksta šiandien.

Apie vidinę laisvę ir ištikimybę sau skaitykite naujausioje „Aušvico tatuiruotojo“ autorės Heather Morris knygoje „Trys seserys“. Pasakojimas nukels į koncentracijos stovyklą, kurioje viršų paims ne įsakymas, o prieš daug metų duotas pažadas.

Skaudi istorinė drama laukia ir Waris Dirie romano „Dykumų gėlė“ skaitytojų – jos autorė, tapusi aukštosios mados modeliu, atskleidžia šokiruojančią savo gyvenimo istoriją, prasidėjusią Somalio klajoklių gentyje. Moteris išdrįso prabilti ir sukilti prieš vaikystėje patirtą moters genitalijų apipjaustymo ceremoniją, plačiai paplitusią Afrikos klajoklių gentyse ir fiziškai bei dvasiškai sužalojusią ją ir tūkstančius kitų mergaičių. Autorės ryžtas kovoti neliko neįvertintas – 1997 metais Waris Dirie tapo Jungtinių Tautų Organizacijos ypatingąja ambasadore.

Bestselerio „Dievas visada keliauja incognito“ autoriaus Laurent’o Gounelle’io knyga „Pažadu tau laisvę“ išsilaisvinti pakvies kiekvieną skaitytoją. Supindamas populiariąją psichologiją ir įtraukiantį siužetą, autorius stengiasi padėti savo skaitytojams atrasti kelią į laimingą gyvenimą.

Neradai knygos sau? Rasi „Antanukas.lt“ svetainėje ir programėlėje – čia kasdien atsiranda naujų įvairių žanrų knygų, tarp kurių sau tinkamą atras kiekvienas skaitytojas.

O jei neturi galimybės skaityti – klausyk! Nuo šiol „Antanukas.lt“ rasite ne tik elektroninių, bet ir garsinių knygų bei jų prenumeratą.