Draugai

AKCIJOS AMBASADORIAI

Vaikų ambasadorius – populiarių knygų mažiesiems skaitytojams autorius Virgis Šidlauskas
Paauglių ambasadorius – slemeris Juozas Ališauskas.
Suaugusiųjų ambasadorė – prozininkė, istorinių romanų autorė Gina Viliūnė

AMBASADORIŲ PRISISTATYMO VIDEO

Virgis Šidlauskas
Juozas Ališauskas
Ginė Viliūnė

PAGRINDINIS RĖMĖJAS

Interneto knygynas patogupirkti.lt yra vienas seniausių interneto knygynų Lietuvoje, parduodantis knygas knygų skaitytojams iš Lietuvos ir viso pasaulio. Knygynas siekia padėti knygų skaitytojams susigaudyti augančioje knygų įvairovėje bei suteikia galimybę greitai ir paprastai jas nusipirkti už patrauklią kainą! 

INFORMACINIS RĖMĖJAS

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT) – tai visuomeninis transliuotojas, siūlantis kokybišką, prasmingą televizijos, radijo ir naujienų portalo turinį. LRT misija – Tarnauti visuomenei teikiant objektyvią, patikimą informaciją šalyje ir pasaulyje gyvenantiems Lietuvos žmonėms, kurti ir transliuoti profesionalias šviečiamąsias, kultūrines ir pramogines programas, telkiančias ir vienijančias pažangai.

AKCIJOS DRAUGAI

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, kurios idėja pradėjo formuotis dar XIX a. pradžioje, šiandien dirba pagal originalų pačių susikurtą veiklos modelį, kurį galima įvardyti kaip gyvosios žmonių bibliotekos (angl. life library) modifikuotą koncepciją. Jos dėka biblioteka be klasikinio, tradicinio bibliotekos lauko ir tapo vieta, skirta vienyti, socializuoti, šviesti ir komunikuoti.


Vienas iš svarbiausių 1992 m. pabaigoje įkurto IBBY Lietuvos skyriaus tikslų – aktualizuoti vaikų knygų ir skaitymo svarbą, skleisti informaciją apie vaikų literatūrą; propaguoti meniškai ir pedagogiškai vertingą vaikų ir jaunimo literatūrą, skatinti jos leidybą.


„Alma littera“ yra didžiausia suaugusiųjų, vaikų ir paauglių literatūros leidykla Lietuvoje. 1990 m. lapkričio 16 d. įkurta leidykla leidžia geriausius, populiariausius pasaulio rašytojų kūrinius ir lietuvių autorių kūrybą. Vienas svarbiausių leidyklos tikslų – pateikti įvairių ir vertingų knygų, todėl jos vardas siejamas su visapusiška kokybe.

Leidykla vysto populiariausią prekių ženklą vaikams Lietuvoje „Kakė Makė“, kitose pasaulio šalyse žinomą kaip „Nelly Jelly“, organizuoja kasmetinį Paauglių ir jaunimo literatūros konkursą, dalyvauja ir remia įvairias socialines akcijas bei iniciatyvas.


Vaga

VAGA – didžiausias knygynų tinklas Lietuvoje, kuriame rasite ne tik platų grožinės, bet ir specialiosios, profesinės literatūros asortimentą, kanceliarinių prekių, stalo ir ugdomųjų žaidimų, mielų smulkmenų bei dovanų idėjų.


Knygáuk –  jaunas internetinis knygynas, pradedančioji leidykla ir
kūrybos erdvė. Siekiame skatinti skaitymą, skleisti žinią apie jo naudą,
pristatyti įdomiausius kūrinius, ypatingą dėmesį skirdamos moterų
balsui. Kuriame draugišką knygų mylėtojų atmosferą ir stengiamės, kad
kiekvienas jaustųsi matomas ir mylimas.


BALTO leidybos namai – 2018 m. įkurta ir sparčiai auganti leidykla. Kasmet skaitytojus pasiekia vidutiniškai 60 naujų užsienio ir lietuvių autorių kūrinių pramogai, įkvėpimui ir pažinimo džiaugsmui. Glaudus bendradarbiavimas su BALTO print spaustuve suteikia galimybę įgyvendinti ir pirmiesiems rinkoje pristatyti inovatyvius knygų dizaino ir poligrafijos sprendimus.

2019 m. BALTO leidybos namai pradėjo leisti nemokamą žurnalą KNYGOS.lt. Leidinio misija – skatinti knygų skaitymą ir puoselėti leidėjų draugystę.


Istorinių knygų leidykla „Aukso žuvys“, įkurta 2010 metais Vilniuje.

Leidžia knygas istorinėmis temomis, siekia populiarinti Lietuvos ir pasaulio istoriją, aktualizuoja reikšmingus mūsų valstybės įvykius ir asmenybes, palaiko ir skatina kūrėjų iniciatyvas.

Norėdami išpildyti savo sumanymus, bendradarbiaujame su autoriais istorikais, rašytojais, talentingais dailininkais. Leidžiame sau dirbti pamažu: apgalvojant kiekvieną detalę, skiriant daug dėmesio autoriui ir knygai. Esame tikri, kad meniškai ir profesionaliai parengta knyga suteikia dvigubą malonumą skaityti.


logo

Leidykla „Briedis“ sėkmingai dirba jau daugiau nei 30 metų. Veiklą pradėjo nuo kartografinės leidybos, dabar išsiskiria plačiu leidžiamų knygų spektru: nuo grožinės literatūros, knygų sveikatos, istorijos, politikos temomis, patarimų tėvams iki žemėlapių, atlasų, mokomosios literatūros, leidinių vaikams ir jaunimui, albuminių knygų. Leidyklos tikslas – leisti tai, kas mūsų visuomenę praturtintų, darytų kritiškesnę, labiau apsišvietusią, kuri aiškiau vertintų savo, mažos šalies, padėtį didelių kaimynių apsuptyje.


UAB „Baltik vairas“ – Šiaulių mieste įsikūręs didžiausias ir seniausias Lietuvoje dviračių gamintojas, savo klientams siūlantis pažangius ir inovatyvius gamybos sprendimus bei aukštos kokybės plataus asortimento įprastus, elektrinius bei krovininius dviračius. Ilgametės tradicijos, nuolatinis tobulėjimas, profesionali komanda ir išskirtinis dėmesys klientams – vertybės, kuriomis įmonė vadovaujasi jau 75-erius metus. Vienas iš įmonės tikslų – vystyti tvarų, socialiai atsakingą verslą, kuris taptų pavyzdžiu, kuriant geresnę ir šviesesnę ateitį ateinančioms kartoms. „Baltik vairo“ vizija – dviračiams draugiški miestai! Įmonė, prisidėdama prie bendruomenių ir organizacijų veiklų rėmimo, skatina draugišką santykį su gamta ir tvarų judumą.


„Pergalės“ istorija – tai lietuviškų saldumynų gamybos istorija, kurios pagrindiniai įkvėpėjai esate Jūs. Jūsų aistra saldumynams ir smalsumas naujiems skoniams padėjo 1922 m. įkurtam pirmajam Lietuvos saldainių fabrikui išaugti į klestinčią, nacionalines simpatijas ir tarptautinį pripažinimą pelniusią „Pergalės“ šokolado gamyklą.


logo

ManoTapyba.lt – lėta kūrybinė terapija greitam gyvenimo tempui. Mes esame specializuota tapybos pagal skaičius elektroninė parduotuvė Lietuvoje. Tikime, kad menas turi būti prieinamas visiems, nepaisant amžiaus ar turimų įgūdžių. Su šia mintimi siekiame pasiūlyti platų tapybos pagal skaičius asortimentą, kuriame kiekvienas atras tai, kas yra maloniausia jo sielai. Smagios tapybos!


Mokslobaze.lt – vienas populiariausių Lietuvoje portalas mokantiems ir besimokantiems. Tai virtuali mokykla, kur galite mokytis papildomai dalyvaudami pamokose gyvai, žiūrėdami vaizdo pamokas, spręsti testus, nesuprasdami uždavinio užduoti individualų klausimą, rasti korepetitorių. O prireikus pavyzdžių, konspektų, ar kitų mokymosi priemonių – naudotis mokslo biblioteka ir pasisemti naujų idėjų. Mokytojai čia taip pat ras begalę informacijos – skaidrių, pamokų planų, mokymo priemonių ir galės pasidalinti su kolegomis savo kurtomis mokymo priemonėmis.


Lieta dėlionės – tai Lietuvos miestų dėlionės – viskas kas gražiausias mieste, kad kiekvienas iš mūsų galėtume būti savo miesto ambasadoriais!

Didžiuokimės savo miestais, kaip kunigaikštis Gediminas – tikėjęs savo miesto didybe. Žavėkimės jais kaip Napoleonai – norintys išsinešti ant delno ne tik Šv. Onos bažnyčią, bet ir visą miestą. Tikėkime jais ir visa Lietuva, kaip Vytautas tikėjo pergale.

Tai puikus suvenyras, miesto reprezentacinė dovana ir edukacinė priemonė.Mums rūpi gamta – dėlionė draugiška aplinkai, perdirbama.


logo

Niom niom bouquet – tai valgomos puokštės ir kompozicijos kuriančios emocijas Jums ir Jūsų artimiems. Dovanokime akimirkas, o daiktus jie nusipirks patys!


Hubris yra leidykla, kuri leidžia knygas, skirtas atidžiam skaitymui.


logo

Rankų darbo hipoalerginiai pledukai visai šeimai, kurie suteiks išskirtinio jaukumo jausmą visais metų sezonais.  


ELVIS (Elektroninių Leidinių Valdymo Informacinė Sistema) – tai virtuali biblioteka, skirta visiems, negalintiems skaityti įprasto spausdinto teksto. ELVIS fonduose saugoma:

 • tūkstančiai pavadinimų populiarių įgarsintų knygų (tarp jų – ir įgarsintos knygos, skirtos vaikams);
 • įgarsinti žurnalai;
 • filmai ir spektakliai su garsiniu vaizdavimu;
 • skaitmeninės knygos (PDF, DAISY formatais);
 • skaitmeniniai Brailio leidiniai;
 • garso spektakliai ir tinklalaidės.

Virtualią biblioteką ELVIS sukūrė ir administruoja Lietuvos audiosensorinė biblioteka (LAB), aptarnaujanti ne tik neregius, bet ir kitus asmenis, negalinčius skaityti įprasto spausdinto teksto.

Kas gali naudotis ELVIS?

 • asmenys, kuriems rega silpsta dėl amžiaus ar ligos;
 • vaikai, turintys mokymosi ar raidos sutrikimų;
 • vaikai ir suaugusieji, turintys skaitymo sutrikimą (disleksiją);
 • silpnaregiai ir neregiai;
 • asmenys, kurie dėl fizinės negalios ar ligos negali laikyti knygos rankose, perversti puslapių, ilgai sėdėti;
 • ir visi kiti, kuriems sunku skaityti įprastą spausdintą tekstą. Kiekvieną atvejį ELVIS komanda vertina individualiai.

Daugiau informacijos apie registracijos žingsnius: http://elvis.labiblioteka.lt.


Siuvame chalatus, patalynę, staltieses, servetėles, lovatieses, pagalvėles, tekstilės gaminius įvairioms progoms (vestuvėms, krikštynoms), virtuvei, voniai, pirčiai.

Prekiaujame antklodėmis, pagalvėmis, pledais, staltiesėmis, chalatais, rankšluosčiais, savo gamybos prekėmis.

Siuvinėjame ant chalatų, rankšluosčių, patalynės, prijuosčių bei kitų tekstilės gaminių.

Priimame užsakymus nestandartinių gaminių siuvimui, siuvinėjimui.


logo

Yes for skills – išskirtinės lavinamosios, edukacinės priemonės smalsiems vaikams! Siekiame, kad vaiko mokymosi kelionė taptų įdomi, smagi, įtraukianti, o svarbiausia – nenuobodi. Kartu su kokybiškomis ir unikaliomis lavinamosiomis priemonėmis mokymasis taps veikla, pilna nuostabiausių ir nepamirštamų įspūdžių. Mūsų asortimente surasite platų lavinamųjų kortelių pasirinkimą, daugkartines korteles, lavinamąsias knygas, kalbančias korteles, magnetines lentas, magnetukus, daugkartinio naudojimo lipdukus, elgesio ugdymo sistemas bei įvairiausius kortų žaidimus.


logo

OPTIO – geros kainos optika! Madingi rėmeliai, kokybiški lęšiai ir stilingi saulės akiniai kiekvienam už prieinamą kainą!

OPTIO optikose kiekvienas pirkėjas ras patrauklių pasiūlymų akiniams, saulės akiniams ar kontaktiniams lęšiams. Specialūs pasiūlymai vardiniams rėmeliams, akinių ir kontaktinių lęšių parinkimas – tai, ko gali tikėtis kiekvienas, užsukęs į OPTIO.

OPTIO optikas rasite Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Palangoje ir Alytuje.


UAB „Echo Stamp“ – nuolat augame, plečiamės, ieškome originalių verslo dovanų sprendimų ir šiuo metu esame lyderiaujanti įmonė savo srityje. Jūsų patogumui – greita gamyba, optimalus kainos bei kokybės santykis pradžiugins kiekvieną! „Stampline“ – verslo dovanos Jūsų sėkmei!


Nuo 2020 m. lapkričio mėn. Lietuvos viešųjų bibliotekų duris puošia išskirtinis ženklas – spalvota dėlionė „Biblioteka visiems“, kuri simbolizuoja bibliotekų ketinimą didinti savo paslaugų prieinamumą įvairią negalią turintiems žmonėms, skatinti visuomenės informuotumą ir ugdyti toleranciją. Bibliotekose vieningai taikomi infrastruktūriniai sprendimai, tobulinamos darbuotojų kompetencijos, kuriamos naujos paslaugos Autizmo spektro (ASS) ir kitų kalbos, komunikacijos ir elgesio sutrikimų turintiems lankytojams.