Draugai

AKCIJOS AMBASADORĖ

Jurga Šeduikytėdainininkė, kompozitorė, aktorė, žurnalistė ir rašytoja, socialinė veikėja. Jurgos „sąskaitoje“ – 10 apdovanotų autorinės muzikos albumų, trys knygos, du nacionaliniai kino „Sidabrinė gervė“ apdovanojimai, ne vienas pagrindinis vaidmuo užsienio kompanijų filmuose, dešimtys įgarsintų animacinių filmų personažų. Taip pat kūrėja žinoma kaip saviugdos seminarų ir dirbtuvių pranešėja, dainavimo mokytoja.  

Kristinos Aleksynaitės nuotr.

PAGRINDINIS RĖMĖJAS

„Xiaomi“ – tai korporacija įkurta 2010 m. Savo produktus įmonė pristato daugiau nei 100 pasaulio šalių. Kasdien bendrovė kuria produktus už sąžiningas kainas, kad visi žmonės galėtų mėgautis geresniu gyvenimu, pasitelkdami naujoviškas technologijas. Pagrindiniai ir populiariausi Lietuvoje „Xiaomi“ produktai yra išmanieji telefonai ir išmanieji įrenginiai, skirti namams ir laisvalaikiui (dulkių siurbliai, paspirtukai, išmaniosios apyrankės ir t.t.).

INFORMACINIS RĖMĖJAS

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT) – tai visuomeninis transliuotojas, siūlantis kokybišką, prasmingą televizijos, radijo ir naujienų portalo turinį. LRT misija – Tarnauti visuomenei teikiant objektyvią, patikimą informaciją šalyje ir pasaulyje gyvenantiems Lietuvos žmonėms, kurti ir transliuoti profesionalias šviečiamąsias, kultūrines ir pramogines programas, telkiančias ir vienijančias pažangai.

AKCIJOS DRAUGAI

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, kurios idėja pradėjo formuotis dar XIX a. pradžioje, šiandien dirba pagal originalų pačių susikurtą veiklos modelį, kurį galima įvardyti kaip gyvosios žmonių bibliotekos (angl. life library) modifikuotą koncepciją. Jos dėka biblioteka be klasikinio, tradicinio bibliotekos lauko ir tapo vieta, skirta vienyti, socializuoti, šviesti ir komunikuoti.


Vienas iš svarbiausių 1992 m. pabaigoje įkurto IBBY Lietuvos skyriaus tikslų – aktualizuoti vaikų knygų ir skaitymo svarbą, skleisti informaciją apie vaikų literatūrą; propaguoti meniškai ir pedagogiškai vertingą vaikų ir jaunimo literatūrą, skatinti jos leidybą.


„Alma littera“ yra didžiausia suaugusiųjų, vaikų ir paauglių literatūros leidykla Lietuvoje. 1990 m. lapkričio 16 d. įkurta leidykla leidžia geriausius, populiariausius pasaulio rašytojų kūrinius ir lietuvių autorių kūrybą. Vienas svarbiausių leidyklos tikslų – pateikti įvairių ir vertingų knygų, todėl jos vardas siejamas su visapusiška kokybe.

Leidykla vysto populiariausią prekių ženklą vaikams Lietuvoje „Kakė Makė“, kitose pasaulio šalyse žinomą kaip „Nelly Jelly“, organizuoja kasmetinį Paauglių ir jaunimo literatūros konkursą, dalyvauja ir remia įvairias socialines akcijas bei iniciatyvas.


„Nieko Rimto“ – tai vaikams ir paaugliams skirtų knygų leidykla, kurioje visi (net ir suaugę!) ras knygą, atviruką, puodelį ir kitą mielą smulkmeną, kuri ilgam nutūps į širdį.


Leidyklos VAGA istorija pradėta rašyti 1945-aisiais Kaune. Tuo metu buvusi Valstybinė grožinės literatūros leidykla, dabar – seniausia grožinės literatūros leidykla Lietuvoje, per daugybę veiklos metų į literatūros areną atvedė ir išgarsino šimtus lietuvių autorių, pristatė vertingiausius pasaulio literatūros kūrinių vertimus, subūrė iškiliausius autorius, vertėjus, redaktorius, knygos dailininkus.
Šiandien, knygų leidybai susiduriant su įvairiais iššūkiais, keičiantis skaitymo įpročiams ir kultūrai, leidykla VAGA vis dar gali didžiuotis galėdama pasiūlyti kokybiškų ir vertingų leidinių skirtingo amžiaus, interesų ir pomėgių skaitytojų auditorijoms.


Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla leidžia naujus lietuvių poetų ir prozininkų kūrinius, lietuvių literatūros palikimą, atsiminimus, vaikų literatūrą, vertimus, literatūros mokslo ir kritikos knygas. Iš pasaulio literatūros renkasi tuos kūrinius, kurie yra paveikę literatūros raidą ir formuoja jos kryptis dabar, tuos autorius, kurie populiarūs pasaulyje, bet per mažai žinomi Lietuvoje.


Istorinių knygų leidykla „Aukso žuvys“, įkurta 2010 metais Vilniuje.

Leidžia knygas istorinėmis temomis, siekia populiarinti Lietuvos ir pasaulio istoriją, aktualizuoja reikšmingus mūsų valstybės įvykius ir asmenybes, palaiko ir skatina kūrėjų iniciatyvas.

Norėdami išpildyti savo sumanymus, bendradarbiaujame su autoriais istorikais, rašytojais, talentingais dailininkais. Leidžiame sau dirbti pamažu: apgalvojant kiekvieną detalę, skiriant daug dėmesio autoriui ir knygai. Esame tikri, kad meniškai ir profesionaliai parengta knyga suteikia dvigubą malonumą skaityti.


Leidykla „Debesų ganyklos“ – tai vaikiškų knygų leidykla. Leidykla yra viešosios įstaigos „Terra Publica“ prekinis ženklas, skirtas vaikams. Kartu tai ir naujas požiūris į vaikiškas knygas bei jų skaitytojus.
Debesys į leidyklos pavadinimą pateko neatsitiktinai. Šis paprastas žodis mums simbolizuoja ne tik gamtos reiškinį, bet ir naujas technologijas bei modernų požiūrį į vaiką: mąstantį, žingeidų, matantį ne tik mokytojų nuorodas, bet ir gebantį pažvelgti į dangų – plačiau, giliau, kūrybiškiau, savičiau. Tokį ateities žmogų stengiamės ugdyti.


Knygos.lt – tai bene didžiausias lietuviškas knygynas internete. Čia rasite naujausias, populiariausias ir net skaitytas knygas, o taip pat ir ypatingus pasiūlymus bei žemas kainas kasdien. Knygos.lt siūlo ypač platų angliškų bei elektroninių knygų pasirinkimą. O moksleiviai, studentai ar mokytojai čia tikrai ras reikalingas pratybas ar vadovėlius. Jei mėgstate apžiūrėti knygas gyvai, užsukite į Knygos.lt knygynus Vilniuje ir Kaune – čia kainos visada tokios pat geros, kaip internete. 


Audioknygos suteikia galimybę efektyviai išnaudoti laiką vairuojant automobilį, sportuojant, keliaujant autobusu ar lėktuvu, ar tiesiog ilsintis ant sofos. Audiotekoje“ atrasite daugybę audioknygų įskaitytų atsidavusių skaitovų ir įgarsintų rūpinantis aukščiausia garso kokybe. Išsirinkite Jus dominančią audioknygą, pasiklausykite ištraukos, įsigykite ir klausykitės. Kad ir kur bebūtumėte.


ELVIS (Elektroninių Leidinių Valdymo Informacinė Sistema) – tai virtuali biblioteka, skirta visiems, negalintiems skaityti įprasto spausdinto teksto. ELVIS fonduose saugoma:

 • tūkstančiai pavadinimų populiarių įgarsintų knygų (tarp jų – ir įgarsintos knygos, skirtos vaikams);
 • įgarsinti žurnalai;
 • filmai ir spektakliai su garsiniu vaizdavimu;
 • skaitmeninės knygos (PDF, DAISY formatais);
 • skaitmeniniai Brailio leidiniai;
 • garso spektakliai ir tinklalaidės.

Virtualią biblioteką ELVIS sukūrė ir administruoja Lietuvos aklųjų biblioteka (LAB), aptarnaujanti ne tik neregius, bet ir kitus asmenis, negalinčius skaityti įprasto spausdinto teksto.

Kas gali naudotis ELVIS?

 • asmenys, kuriems rega silpsta dėl amžiaus ar ligos;
 • vaikai, turintys mokymosi ar raidos sutrikimų;
 • vaikai ir suaugusieji, turintys skaitymo sutrikimą (disleksiją);
 • silpnaregiai ir neregiai;
 • asmenys, kurie dėl fizinės negalios ar ligos negali laikyti knygos rankose, perversti puslapių, ilgai sėdėti;
 • ir visi kiti, kuriems sunku skaityti įprastą spausdintą tekstą. Kiekvieną atvejį ELVIS komanda vertina individualiai.

Daugiau informacijos apie registracijos žingsnius: http://elvis.labiblioteka.lt.


Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ misija – aprūpinti Lietuvos bibliotekas, mokyklas, darželius geriausiomis lietuvių autorių knygomis vaikams. Pagrindinis Fondo projektas „Vaikų bibliotekėlė“ duoda postūmį lietuvių vaikų literatūros raidai, skatina rašytojų ir dailininkų bendradarbiavimą, paakinti debiutuoti naujus talentus. Fondo lėšomis kiekviena knyga atrinkta į „Vaikų bibliotekėlę“ yra išleidžiama daugiau kaip 13 tūkst. egzempliorių tiražu, kasmet „Vaikų bibliotekėlė“ yra dovanojama visoms Lietuvos mokykloms, darželiams, vaikų ligoninėms, bibliotekoms ir jų filialams, vaikų globos namams, bendruomenėms ir kitoms įstaigoms, kuriose knygų labai laukia mažieji skaitytojai.


Kokybiškos kavos namai „Vero cafe“ puoselėja kavos tradicijas nuo 2007. Per 15 metų išaugo į ambicingą kavos barų tinklą visoje Lietuvoje ir šiandien galime nustebinti ir išrankiausius gurmanus.

Mūsų misija – „kava“, filosofija – tobulai paruoštas aukščiausios klasės kavos puodelis kiekvienam svečiui. Atsakingas požiūris į kokybę padiktavo poreikį kontroliuoti kiekvieną etapą patiems. Įsigytas kavos pupeles skrudiname mažomis porcijomis VERO COFFEE HOUSE kavos namuose ir šviežiai skrudintas išvežiojame po kavos barus. Nuolat investuodami į kavos įrenginius, mokymus, kavos rūšių ir paruošimo paieškas, kasdien savo svečiam siūlome vis daugiau komforto, atradimų ir kokybės. Tai mus įkvepia tikėti savo svajone – tobulu kavos puodeliu, nuoširdžiai dedikuotu kiekvienam kavinės svečiui.


Įmonė „Urtės tekstilė“ siuva chalatus, patalynę, užuolaidas, staltieses, servetėles, lovatieses, pagalvėles, tekstilės gaminius įvairioms progoms (vestuvėms, krikštynoms), virtuvei, voniai, pirčiai.

Tai pat prekiauja antklodėmis, pagalvėmis, pledais, staltiesėmis, chalatais, rankšluosčiais, savo gamybos prekėmis, siuvinėja ant chalatų, rankšluosčių, patalynės, prijuosčių bei kitų tekstilės gaminių.
Priima ir užsakymus nestandartinių gaminių siuvimui, siuvinėjimui.


Peteliškių namai „Dom Bow Ties“ – pirmoji ir vienintelė specializuota vyriškų aksesuarų parduotuvė, įsikūrusi autentiškame Vilniaus požemyje – Stiklių gatvėje. Ši vieta nuo seno plačiai garsėja amatininkų dirbtuvėmis.

Peteliškės jiems – daugiau nei aksesuaras. Tai – tema pokalbiui. Apie stilių ir įvaizdį. Apie eleganciją. Apie žmones, kuriuos norite pradžiuginti. Apie progas, kurioms ruošiatės. Apie istoriją ir aktualijas.


Atnaujinto džinso studija „Denim Diaries“ – čia džinsai tampa vėl reikalingi! Mylėti/nemylėti, nešioti/nenešioti – visiems suteikiama nauja galimybė. Įvairiausiomis formomis!


Elektroninei parduotuvei „Muilo virtuvė“ ne vis vien, kuo trenkamės galvą, tepame kūną ar plauname rankas. Todėl ji siūlo Jums įvairiausių priemonių kosmetikos, muilų, kūno ir plaukų priežiūros priemonėms gaminti – pradedant aliejais, sviestais, vaškais, eteriniais aliejais ir baigiant jau pagamintais produktais: natūraliais rankų darbo muilais, lūpų balzamais ir kitomis kūno priežiūros priemonėmis.


Nuo 2020 m. lapkričio mėn. Lietuvos viešųjų bibliotekų duris puošia išskirtinis ženklas – spalvota dėlionė „Biblioteka visiems“, kuri simbolizuoja bibliotekų ketinimą didinti savo paslaugų prieinamumą įvairią negalią turintiems žmonėms, skatinti visuomenės informuotumą ir ugdyti toleranciją. Bibliotekose vieningai taikomi infrastruktūriniai sprendimai, tobulinamos darbuotojų kompetencijos, kuriamos naujos paslaugos Autizmo spektro (ASS) ir kitų kalbos, komunikacijos ir elgesio sutrikimų turintiems lankytojams.


UAB SAMUS vysto šiuolaikiškos kokybės pašto paslaugą. Nuo 2011 m. mūsų kompanija nuosekliai veikia Lietuvos rinkoje, ugdo kultūringą ir atsakingą kurjerių požiūrį į darbą bei vysto SAMUS klientų savitarnos sistemą.


„Pažymėtas.lt” – tau brangūs daiktai nuo šiol daug saugesni.

Kaip veikia „pazymetas.lt”?
„Pazymetas.lt“ – tai galimybė visus brangius daiktus susieti su savimi. Priskirti sau ir juos saugoti. Visi daiktai, kurie yra tau vertingi, gali būti pažymėti ir susieti su tavimi per elektroninį paštą ar kitą identifikavimo sistemą. Jei pažymėtą daiktą pamesi, jį radęs asmuo gali suvesti kodą į „pazymetas.lt“ sistemą ir parašyti tau privačią žinutę. Tai lengvas ir paprastas būdas komunikuoti. Pavyzdžiui, festivalyje radai pamestus raktus. Ant jų pastebėjai „pazymetas.lt” raktų pakabuką, kuriame matai kodą. Jį suvedi „pazymetas.lt” svetainėje ir gali parašyti raktų savininkui.

„Daiktų žymėjimo idėja iki šiol buvo gan siaura. Žmonės dažniausiai žymėdavo savo dviračius ar automobilius. Mes sugalvojome, kad galima pažymėti bet ką. Net ir tuos daiktus, kurie neturi unikalių numerių. Idėja globali. Siekiame, kad visi daiktai būtų kažkam priskirti. Mūsų tikslas – mažinti pamestų daiktų problemą.“