Draugai

AKCIJOS AMBASADORIAI

Vaikų ambasadorius – populiarių knygų mažiesiems skaitytojams autorius Virgis Šidlauskas
Paauglių ambasadorius – slemeris Juozas Ališauskas.
Suaugusiųjų ambasadorė – prozininkė, istorinių romanų autorė Gina Viliūnė

AMBASADORIŲ PRISISTATYMO VIDEO

Virgis Šidlauskas
Juozas Ališauskas
Ginė Viliūnė

PAGRINDINIS RĖMĖJAS

Informacija ruošiama.

INFORMACINIS RĖMĖJAS

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT) – tai visuomeninis transliuotojas, siūlantis kokybišką, prasmingą televizijos, radijo ir naujienų portalo turinį. LRT misija – Tarnauti visuomenei teikiant objektyvią, patikimą informaciją šalyje ir pasaulyje gyvenantiems Lietuvos žmonėms, kurti ir transliuoti profesionalias šviečiamąsias, kultūrines ir pramogines programas, telkiančias ir vienijančias pažangai.

AKCIJOS DRAUGAI

Informacija ruošiama.

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, kurios idėja pradėjo formuotis dar XIX a. pradžioje, šiandien dirba pagal originalų pačių susikurtą veiklos modelį, kurį galima įvardyti kaip gyvosios žmonių bibliotekos (angl. life library) modifikuotą koncepciją. Jos dėka biblioteka be klasikinio, tradicinio bibliotekos lauko ir tapo vieta, skirta vienyti, socializuoti, šviesti ir komunikuoti.


Vienas iš svarbiausių 1992 m. pabaigoje įkurto IBBY Lietuvos skyriaus tikslų – aktualizuoti vaikų knygų ir skaitymo svarbą, skleisti informaciją apie vaikų literatūrą; propaguoti meniškai ir pedagogiškai vertingą vaikų ir jaunimo literatūrą, skatinti jos leidybą.


Interneto knygynas patogupirkti.lt yra vienas seniausių interneto knygynų Lietuvoje, parduodantis knygas knygų skaitytojams iš Lietuvos ir viso pasaulio. Knygynas siekia padėti knygų skaitytojams susigaudyti augančioje knygų įvairovėje bei suteikia galimybę greitai ir paprastai jas nusipirkti už patrauklią kainą! 


„Alma littera“ yra didžiausia suaugusiųjų, vaikų ir paauglių literatūros leidykla Lietuvoje. 1990 m. lapkričio 16 d. įkurta leidykla leidžia geriausius, populiariausius pasaulio rašytojų kūrinius ir lietuvių autorių kūrybą. Vienas svarbiausių leidyklos tikslų – pateikti įvairių ir vertingų knygų, todėl jos vardas siejamas su visapusiška kokybe.

Leidykla vysto populiariausią prekių ženklą vaikams Lietuvoje „Kakė Makė“, kitose pasaulio šalyse žinomą kaip „Nelly Jelly“, organizuoja kasmetinį Paauglių ir jaunimo literatūros konkursą, dalyvauja ir remia įvairias socialines akcijas bei iniciatyvas.


Vaga

VAGA – didžiausias knygynų tinklas Lietuvoje, kuriame rasite ne tik platų grožinės, bet ir specialiosios, profesinės literatūros asortimentą, kanceliarinių prekių, stalo ir ugdomųjų žaidimų, mielų smulkmenų bei dovanų idėjų.


Knygáuk –  jaunas internetinis knygynas, pradedančioji leidykla ir
kūrybos erdvė. Siekiame skatinti skaitymą, skleisti žinią apie jo naudą,
pristatyti įdomiausius kūrinius, ypatingą dėmesį skirdamos moterų
balsui. Kuriame draugišką knygų mylėtojų atmosferą ir stengiamės, kad
kiekvienas jaustųsi matomas ir mylimas.


„Pergalės“ istorija – tai lietuviškų saldumynų gamybos istorija, kurios pagrindiniai įkvėpėjai esate Jūs. Jūsų aistra saldumynams ir smalsumas naujiems skoniams padėjo 1922 m. įkurtam pirmajam Lietuvos saldainių fabrikui išaugti į klestinčią, nacionalines simpatijas ir tarptautinį pripažinimą pelniusią „Pergalės“ šokolado gamyklą.


ELVIS (Elektroninių Leidinių Valdymo Informacinė Sistema) – tai virtuali biblioteka, skirta visiems, negalintiems skaityti įprasto spausdinto teksto. ELVIS fonduose saugoma:

 • tūkstančiai pavadinimų populiarių įgarsintų knygų (tarp jų – ir įgarsintos knygos, skirtos vaikams);
 • įgarsinti žurnalai;
 • filmai ir spektakliai su garsiniu vaizdavimu;
 • skaitmeninės knygos (PDF, DAISY formatais);
 • skaitmeniniai Brailio leidiniai;
 • garso spektakliai ir tinklalaidės.

Virtualią biblioteką ELVIS sukūrė ir administruoja Lietuvos audiosensorinė biblioteka (LAB), aptarnaujanti ne tik neregius, bet ir kitus asmenis, negalinčius skaityti įprasto spausdinto teksto.

Kas gali naudotis ELVIS?

 • asmenys, kuriems rega silpsta dėl amžiaus ar ligos;
 • vaikai, turintys mokymosi ar raidos sutrikimų;
 • vaikai ir suaugusieji, turintys skaitymo sutrikimą (disleksiją);
 • silpnaregiai ir neregiai;
 • asmenys, kurie dėl fizinės negalios ar ligos negali laikyti knygos rankose, perversti puslapių, ilgai sėdėti;
 • ir visi kiti, kuriems sunku skaityti įprastą spausdintą tekstą. Kiekvieną atvejį ELVIS komanda vertina individualiai.

Daugiau informacijos apie registracijos žingsnius: http://elvis.labiblioteka.lt.


Siuvame chalatus, patalynę, staltieses, servetėles, lovatieses, pagalvėles, tekstilės gaminius įvairioms progoms (vestuvėms, krikštynoms), virtuvei, voniai, pirčiai.

Prekiaujame antklodėmis, pagalvėmis, pledais, staltiesėmis, chalatais, rankšluosčiais, savo gamybos prekėmis.

Siuvinėjame ant chalatų, rankšluosčių, patalynės, prijuosčių bei kitų tekstilės gaminių.

Priimame užsakymus nestandartinių gaminių siuvimui, siuvinėjimui.


Nuo 2020 m. lapkričio mėn. Lietuvos viešųjų bibliotekų duris puošia išskirtinis ženklas – spalvota dėlionė „Biblioteka visiems“, kuri simbolizuoja bibliotekų ketinimą didinti savo paslaugų prieinamumą įvairią negalią turintiems žmonėms, skatinti visuomenės informuotumą ir ugdyti toleranciją. Bibliotekose vieningai taikomi infrastruktūriniai sprendimai, tobulinamos darbuotojų kompetencijos, kuriamos naujos paslaugos Autizmo spektro (ASS) ir kitų kalbos, komunikacijos ir elgesio sutrikimų turintiems lankytojams.