2021 m. draugai

AKCIJOS AMBASADORIUS

Vienas populiariausių jaunosios kartos knygų vaikams rašytojų Tomas Dirgėla.

Tomas Dirgėla, baigęs lietuvių filologijos studijas, dirbo pedagoginį ir žurnalistinį darbą, rašė eiles. Ateiti į vaikų literatūrą jį paskatino kitas garsus lietuvių vaikų rašytojas Vytautas V. Landsbergis. Tomas tiki, kad pasaulį nuo liūdesio gali išgelbėti tik vaikai ir juokas, todėl jo knygose netrūksta humoro, nuotykių ir nonsenso poetikos, o nuo 2015-ųjų T. Dirgėla knygas rašo tik vaikams.

Interviu su Tomu Dirgėla apie skaitymą, knygas ir vasarą!

PAGRINDINIS RĖMĖJAS

„Xiaomi“ – tai korporacija įkurta 2010 m. Savo produktus įmonė pristato daugiau nei 100 pasaulio šalių. Kasdien bendrovė kuria produktus už sąžiningas kainas, kad visi žmonės galėtų mėgautis geresniu gyvenimu, pasitelkdami naujoviškas technologijas. Pagrindiniai ir populiariausi Lietuvoje „Xiaomi“ produktai yra išmanieji telefonai ir išmanieji įrenginiai, skirti namams ir laisvalaikiui (dulkių siurbliai, paspirtukai, išmaniosios apyrankės ir t.t.).

INFORMACINIS RĖMĖJAS

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT) – tai visuomeninis transliuotojas, siūlantis kokybišką, prasmingą televizijos, radijo ir naujienų portalo turinį. LRT misija – Tarnauti visuomenei teikiant objektyvią, patikimą informaciją šalyje ir pasaulyje gyvenantiems Lietuvos žmonėms, kurti ir transliuoti profesionalias šviečiamąsias, kultūrines ir pramogines programas, telkiančias ir vienijančias pažangai.

AKCIJOS DRAUGAI

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, kurios idėja pradėjo formuotis dar XIX a. pradžioje, šiandien dirba pagal originalų pačių susikurtą veiklos modelį, kurį galima įvardyti kaip gyvosios žmonių bibliotekos (angl. life library) modifikuotą koncepciją. Jos dėka biblioteka be klasikinio, tradicinio bibliotekos lauko ir tapo vieta, skirta vienyti, socializuoti, šviesti ir komunikuoti.


Vienas iš svarbiausių 1992 m. pabaigoje įkurto IBBY Lietuvos skyriaus tikslų – aktualizuoti vaikų knygų ir skaitymo svarbą, skleisti informaciją apie vaikų literatūrą; propaguoti meniškai ir pedagogiškai vertingą vaikų ir jaunimo literatūrą, skatinti jos leidybą.


„Alma littera“ yra didžiausia suaugusiųjų, vaikų ir paauglių literatūros leidykla Lietuvoje. 1990 m. lapkričio 16 d. įkurta leidykla leidžia geriausius, populiariausius pasaulio rašytojų kūrinius ir lietuvių autorių kūrybą. Vienas svarbiausių leidyklos tikslų – pateikti įvairių ir vertingų knygų, todėl jos vardas siejamas su visapusiška kokybe.

Leidykla vysto populiariausią prekių ženklą vaikams Lietuvoje „Kakė Makė“, kitose pasaulio šalyse žinomą kaip „Nelly Jelly“, organizuoja kasmetinį Paauglių ir jaunimo literatūros konkursą, dalyvauja ir remia įvairias socialines akcijas bei iniciatyvas.


„Nieko Rimto“ – tai vaikams ir paaugliams skirtų knygų leidykla, kurioje visi (net ir suaugę!) ras knygą, atviruką, puodelį ir kitą mielą smulkmeną, kuri ilgam nutūps į širdį.


Leidyklos VAGA istorija pradėta rašyti 1945-aisiais Kaune. Tuo metu buvusi Valstybinė grožinės literatūros leidykla, dabar – seniausia grožinės literatūros leidykla Lietuvoje, per daugybę veiklos metų į literatūros areną atvedė ir išgarsino šimtus lietuvių autorių, pristatė vertingiausius pasaulio literatūros kūrinių vertimus, subūrė iškiliausius autorius, vertėjus, redaktorius, knygos dailininkus.
Šiandien, knygų leidybai susiduriant su įvairiais iššūkiais, keičiantis skaitymo įpročiams ir kultūrai, leidykla VAGA vis dar gali didžiuotis galėdama pasiūlyti kokybiškų ir vertingų leidinių skirtingo amžiaus, interesų ir pomėgių skaitytojų auditorijoms.


Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla leidžia naujus lietuvių poetų ir prozininkų kūrinius, lietuvių literatūros palikimą, atsiminimus, vaikų literatūrą, vertimus, literatūros mokslo ir kritikos knygas. Iš pasaulio literatūros renkasi tuos kūrinius, kurie yra paveikę literatūros raidą ir formuoja jos kryptis dabar, tuos autorius, kurie populiarūs pasaulyje, bet per mažai žinomi Lietuvoje.


Lietuvos leidėjų asociacija (LLA) savo veiklą pradėjo dar „sovietiniu“ laikotarpiu 1989 m., o aktyviai veikia nuo 1993 m. LLA steigėjai – tai pirmieji Asociacijos nariai. Šiandien LLA jungia 48 narius – tai ne tik akcinės bendrovės, bet ir specializuotus leidinius leidžiančios biudžetinės ir viešosios įstaigos.


Audioknygos suteikia galimybę efektyviai išnaudoti laiką vairuojant automobilį, sportuojant, keliaujant autobusu ar lėktuvu, ar tiesiog ilsintis ant sofos. Audiotekoje“ atrasite daugybę audioknygų įskaitytų atsidavusių skaitovų ir įgarsintų rūpinantis aukščiausia garso kokybe. Išsirinkite Jus dominančią audioknygą, pasiklausykite ištraukos, įsigykite ir klausykitės. Kad ir kur bebūtumėte.


ELVIS (Elektroninių Leidinių Valdymo Informacinė Sistema) – tai virtuali biblioteka, skirta visiems, negalintiems skaityti įprasto spausdinto teksto. ELVIS fonduose saugoma:

 • tūkstančiai pavadinimų populiarių įgarsintų knygų (tarp jų – ir įgarsintos knygos, skirtos vaikams);
 • įgarsinti žurnalai;
 • filmai ir spektakliai su garsiniu vaizdavimu;
 • skaitmeninės knygos (PDF, DAISY formatais);
 • skaitmeniniai Brailio leidiniai;
 • garso spektakliai ir tinklalaidės.

Virtualią biblioteką ELVIS sukūrė ir administruoja Lietuvos aklųjų biblioteka (LAB), aptarnaujanti ne tik neregius, bet ir kitus asmenis, negalinčius skaityti įprasto spausdinto teksto.

Kas gali naudotis ELVIS?

 • asmenys, kuriems rega silpsta dėl amžiaus ar ligos;
 • vaikai, turintys mokymosi ar raidos sutrikimų;
 • vaikai ir suaugusieji, turintys skaitymo sutrikimą (disleksiją);
 • silpnaregiai ir neregiai;
 • asmenys, kurie dėl fizinės negalios ar ligos negali laikyti knygos rankose, perversti puslapių, ilgai sėdėti;
 • ir visi kiti, kuriems sunku skaityti įprastą spausdintą tekstą. Kiekvieną atvejį ELVIS komanda vertina individualiai.

Daugiau informacijos apie registracijos žingsnius: http://elvis.labiblioteka.lt.


Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ misija – aprūpinti Lietuvos bibliotekas, mokyklas, darželius geriausiomis lietuvių autorių knygomis vaikams. Pagrindinis Fondo projektas „Vaikų bibliotekėlė“ duoda postūmį lietuvių vaikų literatūros raidai, skatina rašytojų ir dailininkų bendradarbiavimą, paakinti debiutuoti naujus talentus. Fondo lėšomis kiekviena knyga atrinkta į „Vaikų bibliotekėlę“ yra išleidžiama daugiau kaip 13 tūkst. egzempliorių tiražu, kasmet „Vaikų bibliotekėlė“ yra dovanojama visoms Lietuvos mokykloms, darželiams, vaikų ligoninėms, bibliotekoms ir jų filialams, vaikų globos namams, bendruomenėms ir kitoms įstaigoms, kuriose knygų labai laukia mažieji skaitytojai.


Projektas „Pažymėtas.lt“. Pamestų-rastų daiktų klausimas buvo ir bus aktualus visada. Vieni pameta, kiti randa, o dar iš kitų – pavogia. Siekiant spręsti šią opią problemą, sukurta elektroninė daiktų žymėjimo sistemą „Pazymetas.lt“. Sistema suteikia galimybę visus brangius daiktus susieti su savimi. Visi daiktai, kurie yra tau vertingi, gali būti pažymėti ir susieti su tavimi per elektroninį paštą ar kitą identifikavimo sistemą. Jei pažymėtą daiktą pamesi, jį radęs asmuo gali suvesti kodą į „pazymetas.lt” sistemą ir parašyti tau privačią žinutę.


Įmonė „Urtės tekstilė“ siuva chalatus, patalynę, užuolaidas, staltieses, servetėles, lovatieses, pagalvėles, tekstilės gaminius įvairioms progoms (vestuvėms, krikštynoms), virtuvei, voniai, pirčiai.

Tai pat prekiauja antklodėmis, pagalvėmis, pledais, staltiesėmis, chalatais, rankšluosčiais, savo gamybos prekėmis, siuvinėja ant chalatų, rankšluosčių, patalynės, prijuosčių bei kitų tekstilės gaminių.
Priima ir užsakymus nestandartinių gaminių siuvimui, siuvinėjimui.


Peteliškių namai „Dom Bow Ties“ – pirmoji ir vienintelė specializuota vyriškų aksesuarų parduotuvė, įsikūrusi autentiškame Vilniaus požemyje – Stiklių gatvėje. Ši vieta nuo seno plačiai garsėja amatininkų dirbtuvėmis.

Peteliškės jiems – daugiau nei aksesuaras. Tai – tema pokalbiui. Apie stilių ir įvaizdį. Apie eleganciją. Apie žmones, kuriuos norite pradžiuginti. Apie progas, kurioms ruošiatės. Apie istoriją ir aktualijas.


Atnaujinto džinso studija „Denim Diaries“ – čia džinsai tampa vėl reikalingi! mylėti/nemylėti, nešioti/nenešioti – visiems suteikiama nauja galimybė. Įvairiausiomis formomis!


Elektroninei parduotuvei „Muilo virtuvė“ ne vis vien, kuo trenkamės galvą, tepame kūną ar plauname rankas. Todėl ji siūlo Jums įvairiausių priemonių kosmetikos, muilų, kūno ir plaukų priežiūros priemonėms gaminti – pradedant aliejais, sviestais, vaškais, eteriniais aliejais ir baigiant jau pagamintais produktais: natūraliais rankų darbo muilais, lūpų balzamais ir kitomis kūno priežiūros priemonėmis.


Nuo 2020 m. lapkričio mėn. Lietuvos viešųjų bibliotekų duris puošia išskirtinis ženklas – spalvota dėlionė „Biblioteka visiems“, kuri simbolizuoja bibliotekų ketinimą didinti savo paslaugų prieinamumą įvairią negalią turintiems žmonėms, skatinti visuomenės informuotumą ir ugdyti toleranciją. Bibliotekose vieningai taikomi infrastruktūriniai sprendimai, tobulinamos darbuotojų kompetencijos, kuriamos naujos paslaugos Autizmo spektro (ASS) ir kitų kalbos, komunikacijos ir elgesio sutrikimų turintiems lankytojams.


UAB SAMUS vysto šiuolaikiškos kokybės pašto paslaugą. Nuo 2011 m. mūsų kompanija nuosekliai veikia Lietuvos rinkoje, ugdo kultūringą ir atsakingą kurjerių požiūrį į darbą bei vysto SAMUS klientų savitarnos sistemą.


Baltic Logistic Solutions – viena didžiausių ir stabiliausių logistikos įmonių Baltijos šalyse, turinti daugiau kaip 89 000 m2 sandėliavimo plotą. Įmonėje dirba 1150 darbuotojų. Aukščiausius kokybės standartus atitinkantys logistikos centrai įkurti strategiškai patogiausiose vietose, o išvystytas paskirstymo tinklas leidžia įmonėms transportuoti produkciją tiek Baltijos, tiek ir Europos šalyse.


„Palapinių magnatai“ savo veiklą pradėjo dar 2015-aisiais. Įmonė vysto dvi pagrindines veiklos kryptis: – pirmoji: palapinių/paviljonų, scenų bei kitos šventėms ir renginiams reikalingos įrangos nuoma, – antroji: nuo mažiausių iki didžiausių palapinių, paviljonų, angarų, scenų, stoginių, lauko ir vidaus baldų, lauko skėčių skirtų lauko terasoms, pobūviams, banketams, kavinėms, restoranams, viešoms ir privačioms erdvėms, viešbučiams prekybą.


Išskirtinis dėmesys pacientui, šiltas ir profesionalus aptarnavimas, nuoširdi pagalba, atsakymai į rūpimus klausimus ir buvimas šalia – kertiniai dalykai, ant kurių ir laikosi „Sapiegos klinika“. Klinikos komandoje – vien savo darbui atsidavę profesionalūs specialistai, niekada neskaičiuojantys valandų, noriai dirbantys ir visuomet pasiryžę būti šalia savo paciento. Ypač aukšta gydytojų kvalifikacija savo specializacijose bei patirtis. Kelių grandžių specialistai gali pasiūlyti pacientui efektyviausią gydymo planą.


„Skaitmeninė rinkodara“ – jauna ir sparčiai auganti skaitmeninės reklamos agentūra, padedanti klientams įgyvendinti skaitmeninės rinkodaros sprendimus Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse, Lenkijoje, Suomijoje,  Jungtinėje Karalystėje. Agentūra matuoja savo sėkmę pagal tai, kaip sekasi jų klientams. Jų verslo sėkmė – tai agentūros darbo atspindys ir pagrindinis tikslas. 


glasses on yra optika, erdvė akims ir gero regėjimo bendruomenė. Nuo pirmų akinių iki šiandien glasses on sutiko šimtus akių ir išaugo optikos sienas Vokiečių gatvėje. Susikūrė bendruomenė, kurios tikslas – prieinamas ir ilgalaikis santykis su regėjimu. Kartu tikima, kad geras dizainas prideda vertės kasdienai, todėl visada ieškoma rytojaus klasikos. glasses on misija siūlo tai, kas pagiria asmenybę ir yra lengva nešioti kasdien.

glasses on misija – pasirūpinti akimis dar prieš joms pavargstant. 


RT Tax – patyrusių specialistų komanda, turinti ilgalaikę patirtį. Jau daugiau nei 20 metų RT Tax bendradarbiauja su užsienio mokesčių institucijomis, todėl gali užtikrinti greitą ir efektyvų pajamų mokesčių grąžinimą. Savo darbe įmonė taiko aukštus aptarnavimo standartus ir kokybės reikalavimus. RT Tax per daugiau nei 20 veiklos metų suformavo daugiau nei 50 atstovų tinklą Lietuvoje ir sėkmingai įžengė į tarptautinius vandenis – 400 partnerių visame pasaulyje. Padėjo susigrąžinti mokesčius daugiau nei 250 000 klientų ir šis skaičius kasmet sparčiai auga.