Draugai

AKCIJOS AMBASADORĖS

Mažųjų skaitytojų ambasadorė dailininkė, knygų iliustratorė, rašytoja SIGUTĖ ACH (L. Druknerytės nuotr.)
Paauglių ambasadorė – rašytoja ILONA EŽERINYTĖ
(V. Juozaičio nuotr.)
Suaugusiųjų ambasadorė muzikos kūrėja, atlikėja, aktorė, rašytoja JURGA ŠEDUIKYTĖ (M. Penkutės nuotr.)

EDUKATORIAI

Tėtis ir rašytojas VIRGIS ŠIDLAUSKAS (Asmeninio archyvo nuotr.)
Rašytoja REBEKA UNA
(M. Šalaševičiūtės)
Aktorė, muzikantė, skaitymo entuziastė EMILIJA LATĖNAITĖ (Š. Jonkaus nuotr.)

PAGRINDINIS RĖMĖJAS

hobby

HOBBYSHOP parduotuvėse galite rasti ir išsirinkti smagų stalo žaidimą – tiek vaikams, tiek suaugusiems; iš proto vedantį galvosūkį – puikiai tinkantį dovanoms; profesionalų radijo bangomis valdomą modelį ar aukštos kokybės pokerio aksesuarą. Ar kas paprieštaraus, kad HOBBYSHOP – tai jūsų laisvalaikio dalis?

INFORMACINIS RĖMĖJAS

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT) – tai visuomeninis transliuotojas, siūlantis kokybišką, prasmingą televizijos, radijo ir naujienų portalo turinį. LRT misija – Tarnauti visuomenei teikiant objektyvią, patikimą informaciją šalyje ir pasaulyje gyvenantiems Lietuvos žmonėms, kurti ir transliuoti profesionalias šviečiamąsias, kultūrines ir pramogines programas, telkiančias ir vienijančias pažangai.

AKCIJOS DRAUGAI

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, kurios idėja pradėjo formuotis dar XIX a. pradžioje, šiandien dirba pagal originalų pačių susikurtą veiklos modelį, kurį galima įvardyti kaip gyvosios žmonių bibliotekos (angl. life library) modifikuotą koncepciją. Jos dėka biblioteka be klasikinio, tradicinio bibliotekos lauko ir tapo vieta, skirta vienyti, socializuoti, šviesti ir komunikuoti.


Vienas iš svarbiausių 1992 m. pabaigoje įkurto IBBY Lietuvos skyriaus tikslų – aktualizuoti vaikų knygų ir skaitymo svarbą, skleisti informaciją apie vaikų literatūrą; propaguoti meniškai ir pedagogiškai vertingą vaikų ir jaunimo literatūrą, skatinti jos leidybą.


UAB „Patogu pirkti“ yra privataus kapitalo bendrovė, veikianti internete. Interneto knygynas Patogupirkti.lt yra vienas seniausių interneto knygynų Lietuvoje, parduodantis knygas knygų skaitytojams iš Lietuvos ir viso pasaulio. Įsigykite knygas internetu pigiau!


„Alma littera“ yra didžiausia suaugusiųjų, vaikų ir paauglių literatūros leidykla Lietuvoje. 1990 m. lapkričio 16 d. įkurta leidykla leidžia geriausius, populiariausius pasaulio rašytojų kūrinius ir lietuvių autorių kūrybą. Vienas svarbiausių leidyklos tikslų – pateikti įvairių ir vertingų knygų, todėl jos vardas siejamas su visapusiška kokybe.

Leidykla vysto populiariausią prekių ženklą vaikams Lietuvoje „Kakė Makė“, kitose pasaulio šalyse žinomą kaip „Nelly Jelly“, organizuoja kasmetinį Paauglių ir jaunimo literatūros konkursą, dalyvauja ir remia įvairias socialines akcijas bei iniciatyvas.


Leidyklos VAGA istorija pradėta rašyti 1945-aisiais Kaune. Tuo metu buvusi Valstybinė grožinės literatūros leidykla, dabar – seniausia grožinės literatūros leidykla Lietuvoje, per daugybę veiklos metų į literatūros areną atvedė ir išgarsino šimtus lietuvių autorių, pristatė vertingiausius pasaulio literatūros kūrinių vertimus, subūrė iškiliausius autorius, vertėjus, redaktorius, knygos dailininkus.
Šiandien, knygų leidybai susiduriant su įvairiais iššūkiais, keičiantis skaitymo įpročiams ir kultūrai, leidykla VAGA vis dar gali didžiuotis galėdama pasiūlyti kokybiškų ir vertingų leidinių skirtingo amžiaus, interesų ir pomėgių skaitytojų auditorijoms.


UAB „Rūta“. Kai 1913 metais Šiaulių centre ant medinio namelio pasirodė iškaba „Rūta“ ir Antanas Gricevičius dideliame katile pradėjo virti karamelę, niekas nesitikėjo, kad po daugiau nei 100 metų mažas namelis virs vienu ilgiausiai veikiančių saldainių fabrikų ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.

Daugiau nei šimtmetį veikiantis šeimos verslas, kurį valdo įkūrėjo A. Gricevičiaus proanūkiai, kuria skonių legendas ir stebina meistryste.


Istorinių knygų leidykla „Aukso žuvys“, įkurta 2010 metais Vilniuje.

Leidžia knygas istorinėmis temomis, siekia populiarinti Lietuvos ir pasaulio istoriją, aktualizuoja reikšmingus mūsų valstybės įvykius ir asmenybes, palaiko ir skatina kūrėjų iniciatyvas.

Norėdami išpildyti savo sumanymus, bendradarbiaujame su autoriais istorikais, rašytojais, talentingais dailininkais. Leidžiame sau dirbti pamažu: apgalvojant kiekvieną detalę, skiriant daug dėmesio autoriui ir knygai. Esame tikri, kad meniškai ir profesionaliai parengta knyga suteikia dvigubą malonumą skaityti.


kitos knygos – nepriklausoma Lietuvos leidykla, įkurta 2004 metais, leidžianti kokybišką, įvertintą šiuolaikinę ir klasikinę grožinę, filosofinę literatūrą, poeziją, aktualius kultūros, meno ir mokslo tyrimus. Leidyklos misija – leisti drąsias knygas, keičiančias požiūrį ir keliančias intelektines diskusijas visuomenėje.

Tai literatūra, kuri priverčia smegenis veikti.


Leidybos namai „Terra Publica“ veiklą pradėjo 2001 m. Kaip ir veiklos pradžioje, taip ir šiandien didžiausią dėmesį VšĮ „Terra Publica“ skiria reprezentaciniams, turizmo leidiniams apie Lietuvą.
Leidyklos komanda – tai 20 veiklių, kūrybingų asmenybių, neįsivaizduojančių savo gyvenimo be knygų. Išleisti į pasaulį knygą, kuri gyventų savo gyvenimą ir atrastų svarbią vietą kitų skaitančių žmonių širdyse, – šis tikslas vienija „Terra Publicos“ komandos narius


Leidykla „Debesų ganyklos“ – tai vaikiškų knygų leidykla. Leidykla yra viešosios įstaigos „Terra Publica“ prekinis ženklas, skirtas vaikams. Kartu tai ir naujas požiūris į vaikiškas knygas bei jų skaitytojus.
Debesys į leidyklos pavadinimą pateko neatsitiktinai. Šis paprastas žodis mums simbolizuoja ne tik gamtos reiškinį, bet ir naujas technologijas bei modernų požiūrį į vaiką: mąstantį, žingeidų, matantį ne tik mokytojų nuorodas, bet ir gebantį pažvelgti į dangų – plačiau, giliau, kūrybiškiau, savičiau. Tokį ateities žmogų stengiamės ugdyti.


„Nieko Rimto“ – tai vaikams ir paaugliams skirtų knygų leidykla, kurioje visi (net ir suaugę!) ras knygą, atviruką, puodelį ir kitą mielą smulkmeną, kuri ilgam nutūps į širdį.


Antanukas.lt yra patogi skaityklė ir elektroninių knygų prenumerata, sukurta smalsiems ir atviriems naujovėms knygų mylėtojams, vertinantiems geras knygas bei skaitymo malonumą. Tapkite Antanukas.lt prenumeratoriumi ir skaitykite į valias! Jūsų kompiuteryje, telefone arba planšetėje atsivers daugybė įvairaus žanro populiariausių ir naujausių knygų. O jei ketinate skaityti ten, kur nėra interneto ryšio, naudokite Antanukas.lt programėlę, kurią parsisiųsti galėsite jau visai netrukus.
Kaip tapti Antanukas.lt prenumeratoriumi skaitykite čia.


Dimo.lt veikla prasidėjo nuo asmeninių įdomaus laisvalaikio paieškų ir ilgainiui virto internetinės prekybos verslu. Juk visi kartais norime pabėgti nuo intensyvaus minčių srauto ir nors trumpam susikoncentruoti į save. Deimantinės mozaikos, tapyba pagal skaičius, siuvinėjimas, dėlionės – tai tarsi aktyvi meditacija, kurios metu jūs susitelkiate į vieną tikslą ir mėgaujatės prie jo artėdami sulig kiekvienu potėpiu, detale ar pritvirtintu elementu.
Mūsų internetinėje parduotuvėje esantys laisvalaikio užsiėmimai leidžia ne tik atsipalaiduoti, bet ir lavinti rankų motoriką, koncentraciją, tikslumą, todėl tai puikus užsiėmimas tiek mažiesiems, tiek suaugusiems. Džiaugiamės, jog mūsų produkcija taip pat prisideda prie suartinančio šeimos laisvalaikio.


ELVIS (Elektroninių Leidinių Valdymo Informacinė Sistema) – tai virtuali biblioteka, skirta visiems, negalintiems skaityti įprasto spausdinto teksto. ELVIS fonduose saugoma:

 • tūkstančiai pavadinimų populiarių įgarsintų knygų (tarp jų – ir įgarsintos knygos, skirtos vaikams);
 • įgarsinti žurnalai;
 • filmai ir spektakliai su garsiniu vaizdavimu;
 • skaitmeninės knygos (PDF, DAISY formatais);
 • skaitmeniniai Brailio leidiniai;
 • garso spektakliai ir tinklalaidės.

Virtualią biblioteką ELVIS sukūrė ir administruoja Lietuvos audiosensorinė biblioteka (LAB), aptarnaujanti ne tik neregius, bet ir kitus asmenis, negalinčius skaityti įprasto spausdinto teksto.

Kas gali naudotis ELVIS?

 • asmenys, kuriems rega silpsta dėl amžiaus ar ligos;
 • vaikai, turintys mokymosi ar raidos sutrikimų;
 • vaikai ir suaugusieji, turintys skaitymo sutrikimą (disleksiją);
 • silpnaregiai ir neregiai;
 • asmenys, kurie dėl fizinės negalios ar ligos negali laikyti knygos rankose, perversti puslapių, ilgai sėdėti;
 • ir visi kiti, kuriems sunku skaityti įprastą spausdintą tekstą. Kiekvieną atvejį ELVIS komanda vertina individualiai.

Daugiau informacijos apie registracijos žingsnius: http://elvis.labiblioteka.lt.


Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ misija – aprūpinti Lietuvos bibliotekas, mokyklas, darželius geriausiomis lietuvių autorių knygomis vaikams. Pagrindinis Fondo projektas „Vaikų bibliotekėlė“ duoda postūmį lietuvių vaikų literatūros raidai, skatina rašytojų ir dailininkų bendradarbiavimą, paakinti debiutuoti naujus talentus. Fondo lėšomis kiekviena knyga atrinkta į „Vaikų bibliotekėlę“ yra išleidžiama daugiau kaip 13 tūkst. egzempliorių tiražu, kasmet „Vaikų bibliotekėlė“ yra dovanojama visoms Lietuvos mokykloms, darželiams, vaikų ligoninėms, bibliotekoms ir jų filialams, vaikų globos namams, bendruomenėms ir kitoms įstaigoms, kuriose knygų labai laukia mažieji skaitytojai.


Lieta dėlionės – tai Lietuvos miestų dėlionės – viskas kas gražiausias mieste, kad kiekvienas iš mūsų galėtume būti savo miesto ambasadoriais!

Didžiuokimės savo miestais, kaip kunigaikštis Gediminas – tikėjęs savo miesto didybe. Žavėkimės jais kaip Napoleonai – norintys išsinešti ant delno ne tik Šv. Onos bažnyčią, bet ir visą miestą. Tikėkime jais ir visa Lietuva, kaip Vytautas tikėjo pergale.

Tai puikus suvenyras, miesto reprezentacinė dovana ir edukacinė priemonė. Mums rūpi gamta – dėlionė draugiška aplinkai, perdirbama.


UAB „Finaneta“ – jauna, moderni, įvairias paslaugas teikianti reklamos agentūra, dirbanti su įmonėmis visoje Lietuvoje ir Skandinavijos šalyse. Savo veiklą plėtoja nuo 2008 metų.

Orientuojames į reikliausius klientus ir teikiame aukščiausios kokybės paslaugas. Kiekvienam darbui turime tinkančias technologijas ir žinias. Klientus konsultuojame ir siūlome jų poreikius atitinkančius sprendimus.

Siekiame tapti Jūsų ilgalaikiu partneriu, jei jums reikalingas kokybiškas ir operatyvus užsakymų atlikimas bei konkurecinga kaina.

Tikimės įgyti Jūsų pasitikėjimą – svarbiausias abipusių ilgalaikių ryšių palaikymo sąlygas.


„Sąskaita123“ – esame technologijomis užsidegusi komanda, siekianti išmaniais sprendimais mažinti barjerus mažiesiems verslams. Pradėjome nuo paprastos iniciatyvos palengvinti vietiniams verslams sąskaitų tvarkymą – išaugome į pirmaujančią ir pažangią sąskaitų apskaitos sistemą šalyje, skinamės kelią į globalias rinkas. Mes tikime technologijų galia komplikuotus procesus paversti paprastais. Taigi, kuriame paprastus naudoti sprendimus, kurie palengvina verslo rutiną. Sąskaita123 – itin lengvai valdoma sistema, kuri turi tik tai, ko reikia ir nieko, ko nereikia funkcionalumų prasme.


Tai pat prekiauja antklodėmis, pagalvėmis, pledais, staltiesėmis, chalatais, rankšluosčiais, savo gamybos prekėmis, siuvinėja ant chalatų, rankšluosčių, patalynės, prijuosčių bei kitų tekstilės gaminių.
Priima ir užsakymus nestandartinių gaminių siuvimui, siuvinėjimui.

Įmonė „Urtės tekstilė“ siuva chalatus, patalynę, užuolaidas, staltieses, servetėles, lovatieses, pagalvėles, tekstilės gaminius įvairioms progoms (vestuvėms, krikštynoms), virtuvei, voniai, pirčiai.


„Kavos Draugas“ – tarptautinis kavos ir kavos aparatų mažmeninės prekybos tinklas, veikiantis Europoje pagal specialiai kiekvienai rinkai sukurtą vietinį vardą. Mes orientuojamės į išskirtinę pirkimo patirtį ir aukštos kokybės produkciją.

Mes žinome: gera kava namie – tai pasimėgavimo akimirka. Kartais tai yra viskas, ko reikia. Mums rūpi, kad Tavo kava būtų tobula. Šviežia ir aromatinga.

Todėl daugelį metų gyvename domėdamiesi kavos rūšimis ir gamybos būdais. Žinome, kaip galima pasigaminti puikią kavą, jei nori, tik vieno mygtuko paspaudimu. Apie kavos aparatus nekalbame instrukcijų kalba – tam ir esame, kad pakalbėtume apie juos kaip draugai: paprastai, konkrečiai ir šiltai. Ir padėtume išsirinkti bei prižiūrėti viską, ko reikia, kad Tavo namuose visada rastųsi puodelis geros kavos.


Elektroninei parduotuvei „Muilo virtuvė“ ne vis vien, kuo trenkamės galvą, tepame kūną ar plauname rankas. Todėl ji siūlo Jums įvairiausių priemonių kosmetikos, muilų, kūno ir plaukų priežiūros priemonėms gaminti – pradedant aliejais, sviestais, vaškais, eteriniais aliejais ir baigiant jau pagamintais produktais: natūraliais rankų darbo muilais, lūpų balzamais ir kitomis kūno priežiūros priemonėmis.


„Pažymėtas.lt” – tau brangūs daiktai nuo šiol daug saugesni.

Kaip veikia „Pazymetas.lt”?
„Pazymetas.lt“ – tai galimybė visus brangius daiktus susieti su savimi. Priskirti sau ir juos saugoti. Visi daiktai, kurie yra tau vertingi, gali būti pažymėti ir susieti su tavimi per elektroninį paštą ar kitą identifikavimo sistemą. Jei pažymėtą daiktą pamesi, jį radęs asmuo gali suvesti kodą į „pazymetas.lt“ sistemą ir parašyti tau privačią žinutę. Tai lengvas ir paprastas būdas komunikuoti. Pavyzdžiui, festivalyje radai pamestus raktus. Ant jų pastebėjai „pazymetas.lt” raktų pakabuką, kuriame matai kodą. Jį suvedi „pazymetas.lt” svetainėje ir gali parašyti raktų savininkui.

„Daiktų žymėjimo idėja iki šiol buvo gan siaura. Žmonės dažniausiai žymėdavo savo dviračius ar automobilius. Mes sugalvojome, kad galima pažymėti bet ką. Net ir tuos daiktus, kurie neturi unikalių numerių. Idėja globali. Siekiame, kad visi daiktai būtų kažkam priskirti. Mūsų tikslas – mažinti pamestų daiktų problemą.“


Nuo 2020 m. lapkričio mėn. Lietuvos viešųjų bibliotekų duris puošia išskirtinis ženklas – spalvota dėlionė „Biblioteka visiems“, kuri simbolizuoja bibliotekų ketinimą didinti savo paslaugų prieinamumą įvairią negalią turintiems žmonėms, skatinti visuomenės informuotumą ir ugdyti toleranciją. Bibliotekose vieningai taikomi infrastruktūriniai sprendimai, tobulinamos darbuotojų kompetencijos, kuriamos naujos paslaugos Autizmo spektro (ASS) ir kitų kalbos, komunikacijos ir elgesio sutrikimų turintiems lankytojams.


Mokslobaze.lt – vienas populiariausių Lietuvoje portalas mokantiems ir besimokantiems. Tai virtuali mokykla, kur galite mokytis papildomai žiūrėdami vaizdo pamokas, spręsti testus, nesuprasdami uždavinio užduoti individualų klausimą, rasti korepetitorių, o prireikus pavyzdžių, konspektų ar kitų mokymosi priemonių – naudotis mokslo biblioteka ir pasisemti naujų idėjų. Mokytojai čia taip pat ras begalę informacijos – skaidrių, pamokų planų, mokymo priemonių, ir galės pasidalinti su kolegomis savo kurtomis mokymo priemonėmis.