Kauno regiono bibliotekose šėlsta „Skaitymo iššūkis“

Kauno apskrities viešoji biblioteka kartu su Kauno regiono bibliotekomis per kelerius metus pasiekė neįtikėtinų projekto „Vasara su knyga“ rezultatų. Jie džiugino, stebino ir įkvėpė dar labiau tobulėti.

1. Kauno regiono bibliotekos dalyvaudamos „Skaitymo iššūkyje“ pasiekė rekordinių rezultatų ─ jų skaitytojai buvo aktyviausi ir perskaitė daugiausia knygų!

2. 2019 m. Kauno regione per 5 tūkst. dalyvių perskaitė daugiau kaip 23 tūkst. knygų!

3. Jonavos r. savivaldybės viešoji biblioteka 2017 ir 2018 m. pirmavo pagal dalyvių aktyvumą Lietuvoje!

4. Kasmet į „Skaitymo iššūkį“ įsitraukė visos Kauno regiono savivaldybių bibliotekos!

5. Didžiausias „Skaitymo iššūkio“ malonumas ─ matyti skaitytojų akyse iššūkio įveikimo džiaugsmą!

Jonavos r. savivaldybės viešoji biblioteka apie „Skaitymo iššūkį“:

„2017-ieji, pirmieji „Skaitymo iššūkio“ metai buvo tikrai nelengvi ir įsimintini – mes tapome lyderiai Lietuvoje. Pradžia buvo sunki, nes reikėjo raginti darbuotojus ir skaitytojus dalyvauti akcijoje. Dabar, kai akcija vyksta jau kelinti metai iš eilės, jos laukia visi – ne dėl prizų, bet dėl savęs, dėl savo skaitytojų, kuriems skaitymas teikia didelį malonumą.

Ypač įsiminė tie iššūkio metai, kai reikėjo ieškoti dalyvių gimimo metais išleistų knygų. Temos buvo įveikiamos, lengvai radome reikiamų knygų.

Turime daug ištikimų akcijos dalyvių. Mūsų bibliotekoje jų yra apie 10, o filialuose skaitytojai dalyvauja, paraginti bibliotekininkų. Labai gražiai apie šią akciją atsiliepė Šveicarijos filialo skaitytoja Marijona Stanienė: „Malonu užeiti į jaukią biblioteką, kurioje daug metų skaitau, o skaitymo iššūkis – tai nuostabi veikla tiek mums, senjorams, tiek vaikams, nes skatina labiau domėtis knyga. Ačiū jo sumanytojams“.

Nė vienai darbuotojai nekyla klausimų, ar verta dalyvauti „Skaitymo iššūkyje“. Mes visada skatinome skaitymą, ugdėme meilę knygoms, o dabar tai darome su dar didesniu įkvėpimu, nes tai yra neatsiejama mūsų darbo dalis. Populiariname skaitymą, knygas, skleidžiame žinią apie bibliotekas, įtraukiame žmones į kultūrinį gyvenimą, skatiname jų aktyvumą, prisidedame prie kultūringos visuomenės ugdymo ir pan. Organizuojame daug renginių, kurie leidžia mums įsitvirtinti bendruomenėje kaip įstaigai, turinčiai savo tradicines veiklas. Vasarą atostogaujant ar šiaip leidžiant laiką iššūkis tampa savotiškomis varžybomis su savimi.“

Dėkojame visoms Kauno regiono bibliotekoms, jų darbuotojams ir skaitytojams, kurie su dideliu entuziazmu įsitraukia į skaitymą!