Apie

Lietuvos apskričių viešosios bibliotekos skelbia vasaros iššūkį, kurio metu įvairaus amžiaus žmonės kviečiami dalyvauti skaitymo varžytuvėse. „Skaitymo iššūkis“ – tai turiningas ir smagus užsiėmimas, kurio tikslas – per vasarą perskaityti 5 skirtingas knygas.

Registruotis galima savarankiškai, užpildžius internetinę registracijos formą, arba artimiausioje bibliotekoje, kurioje gausi dalyvio kortelę su užduotimis. Ar Tavo artimiausia biblioteka dalyvauja iššūkyje, matysi atsidarius žemėlapį (aktyvi nuoroda)

Pasiryžę dalyvauti iššūkyje ir jį įveikę, varžytuvių pabaigoje bus apdovanoti vertingais prizais. Laimėtojai bus renkami burtų keliu. Skaitymo iššūkis startuos 2018 m. birželio 1 d., o baigsis rugpjūčio 31 d.

Viskas, ką Tau reikia padaryti, tai perskaityti 5 knygas ir atsakyti į 5 klausimus:

 1. Perskaityk knygą, kurios tema susijusi su Lietuva.
  Kokios vietovės paminėtos knygoje?
 1. Perskaityk draugo rekomenduotą knygą.
  Ar rekomenduotum kitam draugui ir kodėl?
 1. Perskaityk tavo gimimo metais parašytą knygą.
  Koks pagrindinis herojus aprašomas knygoje?
 1. Perskaityk knygą, kurioje minima profesija.
  Ką naujo sužinojai apie knygoje minimą profesiją?
 1. Perskaityk knygą apie atostogas
  Ar norėtum tokių atostogų, kokios aprašomos knygoje? Kodėl?

Susipažink su Skaitymo iššūkio taisyklėmis

Apie projektą

Projektą  „Vasara su knyga“ jau trečius metus organizuoja Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos bei Lietuvos aklųjų biblioteka. Projektu siekiama skatinti visuomenę, jautrias socialines grupes domėtis literatūra, skaitymu. Birželio 1 d. visoje šalyje startuos projektas „Skaitymo iššūkis“, kviesiantis įvairaus amžiaus žmones  skaityti penkias  pasirinktas knygas pagal tam tikras temas. Varžytuvių metu raginsime ne tik skaityti knygas, bet ir dalyvauti įvairiuose renginiuose. Lietuvos aklųjų biblioteka organizuos „Skaitymo pievelių“ renginius – garsinius skaitymus, mini spektaklius bei edukacines veiklas mažiausiems skaitytojams. Suaugusieji taip pat galės dalyvauti garsiniuose skaitymuose, diskusijose apie literatūrą, mokysis kurti rankdarbius. Dalyvauti organizuojamuose renginiuose bei varžytis skaitymo iššūkyje kviečiami visi norintys!

Facebook
5 days ago

Knygos įkvepia ne tik kino režisierius ar dainų rašytojus, bet ir kompiuterinių žaidimų kūrėjus! Vienas garsiausių pasaulyje veiksmo žaidimų „The Witcher“ yra paremtas lenkų ... See more

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
6 days ago
Vasara su knyga

Sveikiname Gloriana Ludens, kuri tarp gausybės teisingai atsakusiųjų burtų keliu buvo išrinkta nugalėtoja! Lauksime Jūsų asmeninės žinutės. O teisingas atsakymas - Dr Clarissa Pinkola ... See more

Nauja savaitė – nauji iššūkiai! Įveik rebusą ir laimėk firminį Vasara su knyga USB atmintuką. Nugalėtoją skelbsime rytoj 14.00 val.

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY