Vis daugiau dalyvių ryžtasi įvykdyti visas skaitymo iššūkio užduotis ir skirti dalį vasaros atostogų poilsiui su mėgstama knyga rankose. Nors pastaruoju metu spaudoje galima rasti pranešimų apie tai, kad nemaža dalis žmonių visiškai neskaito knygų, tačiau iššūkio statistika rodo, jog neabejingų knygoms yra ir tarp jaunimo, ir tarp vyresnio amžiaus skaitytojų.

Šiuo metu skaitymo iššūkį jau įveikė net 1 347 dalyviai. Ypač džiugu, kad populiariausia skaitymo iššūkio užduotis – perskaityti draugo rekomenduotą knygą. Tai rodo ne tik skaitytojų aktyvumą, bet ir norą papasakoti apie perskaitytą knygą artimiesiems ir draugams, diskutuoti, pasidalyti savo nuomone ir rekomenduoti šią knygą kitiems. Taip knygų skaitymas ima plisti lyg banga, suvienija, apima vis platesnį skaitytojų ir iššūkio dalyvių ratą. Juk smagu su draugu rasti dar vieną abiem įdomią temą ir džiaugtis, kai rekomenduota knyga palieka didžiulį įspūdį.

Skaitymo iššūkyje populiariausios draugo rekomenduotos knygos:
1. Paulo Coleho „Alchemikas“
2. Dinah Jefferies „Arbatos plantatoriaus žmona“
3. David Walliams „Blogiausi pasaulio vaikai“
4. Laurent Gounelle „Dievas visada keliauja Incognito“
5. Rūta Šepetys „Druska jūrai“
6. Kristina Sabaliauskaitė „Silva Rerum“
7. Rūta Šepetys „Tarp pilkų debesų“
8. Betty Mahmoody „Tik su dukra“
9. Kimberly Brubaker Bradley „Karas, išgelbėjęs mano gyvenimą“
10. Lina Žutautė „Kakė Makė ir svajonių gimtadienis“

Kviečiame ir toliau nelėtinti tempo, nerti į puslapių jūrą ir rekomenduoti patikusias knygas draugams, kurie jų neskaitė ar norėtų išbandyti jėgas skaitymo iššūkyje. Kuo mūsų daugiau – tuo smagiau!