Skaitymo pievelių“ renginiai ir toliau keliauja po įvarius Lietuvos miestus. Lietuvos aklųjų bibliotekai bendradarbiaujant su apskričių viešosiomis bibliotekomis, „Skaitymo pievelės“ tapo mobilios – persikelia į kitus miestus, ir lanksčios – programa pritaikoma įvairaus amžiaus, įvairią negalią turintiems (arba jos neturintiems) žmonėms, papildoma auditorijos amžių ir interesus atitinkančiais edukaciniais užsiėmimais. Išplėtojome skaitymų koncepciją, todėl dabar juose daugiau interaktyvumo, renginių metu ne tik skaitomos knygos, bet ir vyksta įvairūs edukaciniai užsiėmimai.

Skaitymo pievelės“ Zelvos poilsiavietėje

Zelvos poilsiavietės svečiams buvo surengti trys „Skaitymo pievelės“ garsiniai skaitymai. Kalbėjomės apie dvi naujas knygas: Liudo Mažylio veiksmo dokumentiką „99 metai po įvykio“ ir prancūzų rašytojos Rafaelos Džiordano romaną „Diena, kai liūtai ims ėsti salotas“. Taip pat pristatėme Romo Treinio romaną „Dziedas“ ir suomių rašytojo Tommi Kinnunen knygą „Šviesa tavo akyse“. Dauguma pastarojo renginio dalyvių turi regos negalią, todėl jiems gerai suprantamos pagrindinės romano veikėjos neregės mintys ir situacijos, į kurias ji patenka. Tad nenuostabu, kad dalyviai diskutavo, dalijosi prisiminimais iš vaikystės ir mokykloje praleistų metų.

Skaitymo pievelės“ Antavilių pensionate 

Šią vasarą „Skaitymų pievelės“ organizatoriai keletą kartų lankėsi ir Antavilių pensionate, kur vyko išplėstiniai garsiniai skaitymai. Pirmos viešnagės metu Lietuvos aklųjų bibliotekos darbuotojai pasakojo apie Joninių papročius, aiškino, kas yra kupolės, pasakojo apie raganų puotą ant Rambyno kalno. „Versmės“ folkloro ansamblio dainininkai kartu su pensionato gyventojais dainavo Joninių dainas, šoko liaudiškus šokius. Lankydamiesi antrą kartą,  skaitėme ištraukas iš Dalios Grinkevičiūtės ir Jono Šarkos atsiminimų knygų apie tremtį. Keli Antavilių pensiono gyventojai taip pat prisiminė savo jaunystę ir tremtyje praleistus metus.

Skaitymo pievelės“ Kauno „Arkos“ bendruomenės namuose

Lietuvos aklųjų bibliotekos darbuotojos svečiavosi ir Kauno „Arkos“ bendruomenės namuose. Čia gražiai ir prasmingai leidžia laiką suaugę proto negalią turintys žmonės. Kartu su jais skaitėme Anos Saksės pasakas apie gėles, kalbėjomės apie tai, kaip gyvena neregiai, o paskui kūrėme gėlių pievas – pasidaliję į dvi komandas ant didžiulio popieriaus lapo klijavome pačių pasidarytas gėleles.

Skaitymo pievelės“ organizuojamos pagal projektą „Vasara su knyga“, kurį jau trečius metus įgyvendina Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos ir Lietuvos aklųjų biblioteka. Projektu siekiama skatinti visuomenę, jautrias socialines grupes domėtis literatūra, skaitymu.