„Skaitymo pievelės“ renginiai organizuojami pagal projektą „Vasara su knyga“, kurį jau trečius metus įgyvendina Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos ir Lietuvos aklųjų biblioteka. Projektu siekiama skatinti visuomenę, jautrias socialines grupes domėtis literatūra, skaitymu.

Skaitymo pievelė“ Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje

Birželio 7 d. Lietuvos aklųjų bibliotekos komanda lankėsi Vilniaus apskrities A. Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje. Čia vyko garsiniai skaitymai ir edukacinis užsiėmimas vaikams „Draugystės apyrankė“. Iš pradžių buvo skaitomos ištraukos iš Ignės Zarambaitės knygos „Skudurinukė“, vėliau visi kartu mokėmės pinti draugystės apyrankę. Berniukams toks užsiėmimas pasirodė nevertas dėmesio ir kėlė šypseną, bet vėliau taip įsitraukė, kad nupynė gerokai greičiau negu mergaitės, be to, apyrankes papuošė įvairiausiais karoliukais. Vieni papuošalus pynė sau, kiti ketino juos dovanoti, bet svarbiausia – visi nuoširdžiai džiaugėsi galutiniu rezultatu.

„Skaitymo pievelė“ Panevėžio Laisvės aikštėje

Birželio 8 d. vaikai rinkosi į „Skaitymo pievelę“ Panevėžio Laisvės aikštėje. 1–3 klasių moksleivių būriui (30 dalyvių) Lietuvos aklųjų bibliotekos darbuotojos skaitė V. V. Landsbergio „Obuolių pasakas“. Vėliau vaikai pasipliuškeno aikštėje esančiame fontane ir basi grįžo kurti savo svajonių puodelio. Pradžioje buvo pristatytos taktilinės knygos ir paaiškinta, kaip regos negalią turintys vaikai skaito pirštais ir atpažįsta iškilius piešinius. Tada visi ant vienkartinių puodelių piešė neregių atpažįstamas iliustracijas. Nepaisydami didelio karščio, įsitaisę po medžiais vaikai su didžiuliu užsidegimu puošė puodelius, o baigę gėrė iš jų vandenį.